O nas

Bar Instytut jest szkołą, której inspiracją do założenia była ogromna pasja jaką jest sztuka barmańska, baristyczna i sommelierska.

Współtwórcy projektu wraz z jego założycielem i pomysłodawcą od lat tworzą zgraną grupę barmańską.

Doświadczenie jakie zdobyli przez lata pracy zawodowej, a także ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez liczne szkolenia branżowe w kraju i za granicą spowodowały, iż nadszedł czas na kolejny krok i rozwinięcie swojej dotychczasowej działalności co zaowocowało założeniem szkoły barmańskiej.

Lokalizacja placówki również nie jest przypadkowa, cały zespół szkoły jest od dawna zawodowo związany z popularnym miejscem koktajlowym na mapie Polski jakim jest Grupa Scandale, w skład której wchodzą Scandale Royale, Le Scandale oraz Scandale Garden, bezpośrednio nad którym znajduje się siedziba Bar Instytut.

W swojej ofercie mamy autorskie programy szkoleń, które charakteryzują się innowacyjnością, obszerną treścią merytoryczną oraz rozbudowaną część praktyczną.

Ponad to jako jedyna szkoła w Polsce mamy do zaproponowania osobom uczęszczającym na kurs barmański 10 dniowy praktyki w jednym z koktajlbarów.

W trakcie zajęć kursanci mają do dyspozycji profesjonalnie przygotowane stanowiska treningowe oraz koktajlowe i co najważniejsze wykładowców posiadających obszerną wiedzę gastronomiczną, nie tylko z zakresu samej pracy za barem, ale również kompleksowego prowadzenia takiego lokalu jakim jest koktajlbar czy restauracja.

Zapraszamy serdecznie do zwiedzenia naszej strony internetowej aby zapoznać się ze szczegółami lub o kontakt z sekretariatem szkoły.