Wydział

Barmański

Kurs 10 dniowy

Odbywa się w dniach od poniedziałku do piątku przez dwa kolejne tygodnie między godziną 10:00 a 17:00. Wykłady są połączone z praktykami w jednym z najpopularniejszych miejsc koktajlowych w Polsce.

Naszym niekwestionowanym atutem jest innowacyjny i autorski program szkolenia, stworzony od podstaw przez naszą kadrę z myślą o jak największej efektywności przekazywania realnie przydatnej wiedzy podczas pracy barmana.

Oczywiście nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o naszej wykwalifikowanej i doświadczonej kadrze szkoleniowej, która z pełnym profesjonalizmem podchodzi do swojej pracy, dzięki czemu kursanci otrzymają ogromne pokłady wiedzy i umiejętności.

Nie bez znaczenia dla samego kursu jest również oryginalny i kameralny charakter miejsca , w pełni wyposażone sale, ponad 500 gatunków przeróżnych alkoholi, a do tego przyjazna i ciepła atmosfera panująca w całej szkole, nie tylko podczas zajęć.

Czas spędzony z nami z całą pewnością umożliwi wam pewne i dynamiczne wejście na rynek pracy w gastronomii.

W pierwszym dniu kursu otrzymujecie od Bar Instytut zestaw barmański, który będzie wam towarzyszył przez całe szkolenie i być może w przyszłej pracy za barem.

Przygodę z barmaństwem rozpoczniecie od wprowadzenia w zawód barmana przechodząc kolejno przez akcesoria sprzętu barmańskiego, towaroznawstwo oraz podstawy miksologii.

Kolejne dni to zgłębianie wiedzy z zakresu produktów alkoholowych. W oparciu o klasyczne koktajle będziemy eksperymentować tworząc ciekawe wariacje w oparciu o znane klasyki koktajlowe. Poznacie sposoby tworzenia syropów, infuzowania alkoholi oraz elementy miksologii molekularnej. Wykłady będą połączone z zajęciami praktycznymi. Duży nacisk kładziemy na ćwiczenia związane z motoryką oraz ergonomią i płynnością ruchów, pozwalające na praktyczne zastosowanie multiserwisu oraz working flair. Poznacie specyfikę pracy z kasą fiskalną oraz systemami operacyjnymi w gastronomii.

Nasz kurs ma charakter mocno zadaniowy pozwalający wam poznać organizację i zasady prowadzenia lokalu gastronomicznego. Weryfikacja wiedzy i umiejętności przebiegać będzie codziennie w oparciu o testy oraz zadania.

Osoby z najlepszymi wynikami będą miały możliwość podjąć jednomiesięczne praktyki w Scandalach.

Szkolenie molekularne

Kuchnia molekularna jest terminem, który wywodzi się od cząsteczek czyli molekuł, to właśnie odmienne spojrzenie na żywność jako zbiór substancji chemicznych umożliwia zmianę form oraz smaku poprzez zastosowanie odpowiednich procesów chemicznych. Na naszym szkoleniu wprowadzimy Cię w techniki umożliwiające zaskakiwanie twoich gości i przygotowanie propozycji, których nie powstydziliby się Ferran Adria czy Heston Blumenthal. Nauczymy Cię jak w praktyce zastosować molekuły w codziennej pracy za barem.

Program szkolenia:

Dostępne kursy

Bar Instytut

Wydział Barmański

Cena: 950 pln

Czas trwania: 90 godzin lekcyjnych

#KursData rozpocząciaGodzina rozpocząciaData zakończenia
{{$index + 1}}Kurs barmański 10 dniowy{{course.start}}{{course.hour}}{{course.end}}Zapisz się
Kurs barmański 10 dniowyNajbliższy kurs : {{ba10Courses[0].start}}

Wydział Barmański

Cena: 1000 pln

Czas trwania:

#KursData rozpocząciaGodzina rozpocząciaData zakończenia
{{$index + 1}}Szkolenie Molekularne{{course.start}}{{course.hour}}{{course.end}}Zapisz się
Szkolenie MolekularneNajbliższy kurs : {{smCourse[0].start}}Zapytaj o termin

Wydział Barysticzny

Cena: 800 pln

Czas trwania: 30 godzin lekcyjnych

Kurs baristycznyZapytaj o termin

Wydział Sommerlierski

Cena: 600 pln

Czas trwania: 16 godzin lekcyjnych

#KursData rozpocząciaGodzina rozpocząciaData zakończenia
{{$index + 1}}Kurs sommelierski{{course.start}}{{course.hour}}{{course.end}}Zapisz się
Kurs sommelierskiNajbliższy kurs : {{sommelCourse[0].start}}Zapytaj o termin

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

Szkoła znajduje się na Krakowskim Kazimierzu nad Scandale Garden.

Szkoła jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00